ako to bude v lete?

25.05.2021

Odpovede na najčastejšie otázky 

Všetci sa už nevieme dočkať leta a my máme pevne veríme, že prázdniny budú minimálne tak voľné ako v roku 2020

Na základe skúseností z leta 2020 súčasných informácií z COVID automatu a vyjadrení príslušných autorít vám prinášame náš pohľad na priebeh táborov 2021.

Rúška: Minulý rok si deti užívali tábory bez rúšok v exteriéri aj interiéri. Jedinou výnimkou boli výlety a exkurzie, ktoré prebiehali vo vnútri (múzeá, hrady, galérie), prípadne hromadná doprava. Reálne sa ale jednalo o minimálny čas a deti si tak mohli užívať zdravé leto v prírode a čerstvý vzduch bez obmedzení. Našou výhodou je, že deti môžu celý deň tráviť čas vonku v našej záhrade a v altánku, dokonca aj v nepriaznivom počasí.


Testy:
Leto 2020 sme zvládli bezpečne aj bez testov a veríme, že rovnako tomu bude aj tento rok.  Deti do 10 rokov majú aktuálne výnimku preukazovania sa testom. Situácia sa stále zlepšuje a sme presvedčení, že do letných táborov test nebude potrebný.

Meranie teploty pri nástupe do tábora: Rovnako ako minulý rok budeme robiť ranný filter  tak, ako odporúča RÚVZ - bezkontaktné meranie teploty, cestovateľská anamnéza, vizuálna kontrola. Tento proces máme z minulého roku maximálne zvládnutý a nebudete mať pocit žiadneho zdržania, alebo obmedzenia.

Zodpovedná byrokracia: Každý účastník tábora musí mať vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti ako aj čestné vyhlásenie, že dieťa posledných 14 dní necestovalo mimo SR ( s výnimkou preukázania sa negatívnym testom).  Každý zodpovedný organizátor tieto pravidlá rešpektuje a dodržiava, v konečnom dôsledku ide o ochranu detí a ich zdravia.

Program tábora a výlety: Program upravujeme tak, aby deti trávili čo najviac času na čerstvom vzduchu a flexibilne reagujeme na aktuálnu situáciu.

Čo ak sa tábor predsa len nebude môcť organizovať? V prípade, že sa epidemiologická situácia natoľko zhorší, že v našom okrese sa nebude môcť tábor organizovať, garantujeme vrátenie peňazí do 7 dní. Žiadne vouchre ani čakanie.

Aktuálnu situáciu stále monitorujeme. Meniacim podmienkam sa flexibilne prispôsobujeme a plánované opatrenia budeme upravovať/dopĺňať podľa aktuálnej situácie. V prípade otázok sa môžete na nás kedykoľvek obrátiť, radi vám odpovieme.

Veríme, že aj tieto prázdniny dokážeme dopriať deťom pocit normálneho leta bez výrazných obmedzení v bezpečnom a zdravom horskom prostredí. Pozrite si našu ponuku táborov. Voľné miesta sa rýchlo míňajú.

rezervujte si miesto včas, polovica turnusov je už obsadená