denné tábory pre deti v Martine

zmena programu vyhradená
 
Ako to prebieha?

PRE KOHO? 
deti od 5-13 rokov

KDE?
Denný tábor sa koná v Martine na Ľadovni v priestoroch Martico new Age 
KEDY? 
od pondelka do piatku od 7:30 do 17:00 (po predošlom dohovore je možné deti doviezť i na 7:00)

CENA? 129 € (cenník TU
V cene tábora je program - 5 dní,
- celodenná strava
- pitný režim
- potrebné pomôcky
- animátorský program
- program Výlety ( ak sa prepravujeme hromadnou dopravou, príspevok na cestovné na dopravu rodičom  oznámime vopred) 


PROGRAM

 Začína každý deň od 8:00 a trvá do 16:00. Denné aktivity sú prispôsobené téme turnusu. Každý deň trávime čas i vonku, aby deti boli v prírode a na čerstvom vzduchu, na detskom ihrisko pod stromami v tieni, aj altánok na aktivity, kde môžeme pohodlne kresliť, tvoriť, či jesť. Skvelá lokalita umožňuje bezpečné výlety do okolia, do blízkeho Skanzenu, Medokýš, ale i autobusom
Deťom zabezpečujeme stravu, desiatu, obed, olovrant, staráme si o i pitný režim. výklety a cestovné nie sú v cene ak je potrebný príspevok na cestovné, dáme Vám včas info (nie viac ako 5euro).

!zmena programu vyhradená! program prispôsobujeme skupine detí, ich počtu, počasiu atd, berte prosím na vedomie, že program turnusu je orientačný a prispôsobuje sa požiadavkám celej skupiny 

ANIMÁTORI

MARTIN ZACHAR
( absolvent konzervatória, študent VŠMU, režisér ochotnického divadla v Žabokrekoch, herec )
Nikola Lettrichová, Miška Balková, Nina Šluchová

Témy turnusov


JÚL - denné tábory pre deti

B -Šport, zábava, hry
8.7-12.7.2024


V zdravom tele zdravý duch. Tábor nielen pre športovcov.
Športové, pohybové a súťažné aktivity pre všetkých. Deti si počas týždňa prejdú športovými aktivitami rôzneho druhu. Či už klasickými loptovými hrami, ale aj netradičnými, ako sú rôzne raketové športy alebo frisbee.
Pomocou koordinačných cvičení si spoločne zlepšia motoriku a celkovú stabilitu tela, budú sa učiť, ako mať zdravý chrbát a pevné brucho.
Naučíme sa relaxačné cvičenia, aby sme sa vyhli svalovici, ukážeme si správny strečing, teda - ako sa dobre ponaťahovať tak, aby nás nič nebolelo, porozprávame sa o zdravom jedle.
Jeden deň si doprajeme výlet, aby sme šli zážitkom v ústrety. Každý dobrý športovec samozrejme na záver vždy získa medailu a diplom. 


C - DIVADLO FILM HERECTVO
15.7 - 19.7.2024

Tábor plný divadla, dramaturgie a umenia s úžasným Martinom, ktorý sa venuje štúdiu na VŠMu a vo voľnom čase režíruje Žabokrecké ochotnícke divadlo.
Vyberieme sa do sveta rozprávok, spoznáme divadlo i jeho zákulisie, objavíme rôzne druhy divadla, ale i filmu, či nakukneme do zákulisia tvorby videí a reklám.
Nacvičíme jednoduché divadelné i pohybové etudy. Každý rok si nacvičíme aj záverečný program pre rodičov? Samy sme zvedaví, čo to bude tento rok.
K tomu sa vyberieme na piknik a výlet do prírody, i do Kultúrneho domu, kde na vlastnej koži vyskúšame dosky, ktoré znamenajú svet, alebo aj to, ako to vyzerá v zákulisí divadla.
Na každom tábore samozrejme trávime čas i vonku, hráme, súťažíme, trénujeme, a nechýbajú ani zábavné rozprávkové hry či kvízy.

D - ART AND FUN
22.7 - 26.7.2024


K najprirodzenejším vlastnostiam dieťaťa patrí tvorivosť, spontánnosť, zvedavosť a záujem o všetko nové v živote. Usmerňovaná detská aktivita podporuje zodpovednosť detí, ich myslenie, nápady, kritické myslenie. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú svoj prirodzený talent. Umožníme deťom, aby získali skúsenosť a osvojili si zručnosti pre tvorivú aktivitu. Dáme im priestor na ich tvorivé nápady. Tvoriť sa dá rôzne a my si všakovaké tvorivé aktivity vyskúšame počas nášho kreatívneho tábora, budeme recyklovať a tvoriť z nepotrebných materiálov. Vyrobíme si náramky priateľstva, ktorými sa detičky navzájom môžu obdarovať. Popri tvorivých aktivitách nezabudneme aj na pohyb a vyšantíme sa na ihrisku, či vyberieme i na výlet s piknikom a zábavou, navštívime kolibu Panoráma a úžasný rozprávkový lesE - zvieratá a život s nimi
29.7 - 2.8.2024


Ktoré dieťa nefascinujú zvieratá? tento turnus bude o nich.Pozrieme sa aké druhy poznáme, aké zaujímavosti o zvieratách ešte nevieme, čo všetko zvieratá dokážu, posvietime si aj na zvieracích rekordmanov. Zistíme aké zvieratá žijú v našom kraji a vydáme sa za nimi na farmu, vyskúšame si aj starostlivosť o ne, či kŕmenie farmárskych zvieratiek. 
Vyberieme sa i do lesa zistiť aké lesné zvery žijú našom okolí a ktorých obyvateľov lesa by sme radšej stretnúť nechceli., takže v tomto týždni budeme veľa veľa času v prírode.  
pozrieme sa na druzstvo v Drazkovciach, ako sa darí kravičkám a teliatkam..
Opäť nezabudneme na pohyb a šport, vždy sa do sýtosti rozhýbeme zacvičíme, zatancujeme si pre zdravie.
Počas turnusu nás čakajú zábavné kvízy, aj veselé zvieratkové súťaže, a v neposlednom rade si vyrobíme aj niečo pre seba so zvieracou tematikou. Vyberieme sa na kolibu Panoráma do rozprávkového lesa, kde je minifarma a zoznámime sa s domácimi zvieratkami

AUGUST - denné tábory pre deti

F - Indiánske tajomstvo

5.8-9.8.2024

Kto by nepoznal náčelníka WINETTOU a jeho príbeh. V tomto turnuse sa trochu zahráme na indiánov aj my, vyskúšame si naučiť sa dorozumievať v šifrách  a využijeme indiánsku reč, a nielen to naučíme sa po indiánsky aj znakovať. Nebude chýbať výroba indiánskych čeleniek, či náromkov.

Veľa pobytu v prírode, dobrodružstiev, skúsime si v lese postaviť teepe a vydáme sa do Dulíc do Kde bolo tam bolo záhrady, kde sa zoznámime s udržateľnosťou v záhrade, ako si pestovať v súlade s prírodou a v lese podľa mapy vystopujeme indiánskeho náčelníka so svojím psom. 


G - SUPERHERO

12-16.8.2024

Aké by to bolo byť superhrdinami. Zamyslíme sa nad tým aké superschopnosti by sme chceli a ako by sme našim pričinením mohli pomôcť vďaka superhrdinovským vlastnostiam niekomu inému, či našej Zemi.

Tábor popretkávaný témami ako sú ochrana prostredia, enviro tematika, ale aj pomoc iným, a tematika súdržnosti a tolerancie medzi ľuďmi. 

Každý superhrdina by mal totiž niekomu aj pomáhať!

H - Túlačky

19-23.8.2024

KRÍŽOM, KRÁŽOM  po našom meste i po lúkach, po meste i dedinou, lesom i pastvinou, skrátka budeme tento týždeň v teréne a objavovať náš región. Ukrýva totiž naozaj veľa pekných miest a zákutí. Nachodíme pár kilometrov, opečieme špekáčky, navštívime Zuzku v Duliciach a jej permakultúrnu záhradu KDE BOLO TAM BOLO... Bude to pekný týždeň plná zážitkov...