denné tábory pre deti v Martine

zmena programu vyhradená
 
Ako to prebieha?

PRE KOHO? 
deti od 5-13 rokov

KDE?
Denný tábor sa koná v Martine na Ľadovni v priestoroch Martico new Age 
KEDY? 
od pondelka do piatku od 7:30 do 17:00 (po predošlom dohovore je možné deti doviezť i na 7:00)
CENA? 119 € (cenník TU
V cene tábora je program - 5 dní,
celodenná strava
pitný režim
potrebné pomôcky
animátorský program
Výlety ( ak sa prepravujeme hromadnou dopravou, príspevok na cestovné na dopravu rodičom  oznámime vopred) 


PROGRAM

 Začína každý deň od 8:00 a trvá do 16:00
Denné aktivity sú prispôsobené téme turnusu. Každý deň trávime čas i vonku, aby deti boli v prírode a na čerstvom vzduchu. V areáli Martico new age je priamo pred budovou detské ihrisko pod stromami v tieni, aj altánok na aktivity, kde môžeme pohodlne kresliť, tvoriť, či jesť. Skvelá lokalita umožňuje bezpečné výlety do okolia, do blízkeho Skanzenu, Medokýš, ale i autobusom
Deťom zabezpečujeme stravu, desiatu, obed, olovrant, staráme si o i pitný režim. Ak je potrebný príspevok na cestovné, dáme Vám včas info.
Orientačný denný program si môžete stiahnuť :

zmena programu vyhradená, program prispôsobujeme skupine detí, ich počtu, počasiu atd, berte prosím na vedomie, že program turnusu je orientačný a prispôsobuje sa požiadavkám celej skupiny 

z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu venujte prosím pozornosť aj hygienickým opatreniam

ANIMÁTORI

MARTIN ZACHAR
( absolvent konzervatória, študent VŠMU, režisér ochotnického divadla v Žabokrekoch, herec )
Nikola Lettrichová
Miška Balková, Nina Šluchová


Prihlasovanie je online  
prihlásiť sa na tábor

Témy turnusov


JÚL - denné tábory pre deti

B -Šport, zábava, hry
10.7-14.7.2023


V zdravom tele zdravý duch. Tábor nielen pre športovcov.
Športové, pohybové a súťažné aktivity pre všetkých. Deti si počas týždňa prejdú športovými aktivitami rôzneho druhu. Či už klasickými loptovými hrami, ale aj netradičnými, ako sú rôzne raketové športy alebo frisbee.
Pomocou koordinačných cvičení si spoločne zlepšia motoriku a celkovú stabilitu tela, budú sa učiť, ako mať zdravý chrbát a pevné brucho.
Naučíme sa relaxačné cvičenia, aby sme sa vyhli svalovici, ukážeme si správny strečing, teda - ako sa dobre ponaťahovať tak, aby nás nič nebolelo, porozprávame sa o zdravom jedle.
Jeden deň sa vyšatíme v bazéne v Jasenskej doline, samozrejme ak nám počasie dovolí. Naučíme sa niečo o zdravom jedle, spoločne pripravíme zdravú desiatu. Každý dobrý športovec samozrejme na záver vždy získa medailu a diplom. Celkom určite sa vydáme na dobrodružný výlet vlakom.


C - CHRÁŇME NAŠU PLANÉTU
17.7 - 21.7.2023

Letný tábor, ktorým sa budeme snažiť deťom pomocou zábavných aktivít predstaviť základy ekologického správania a ochrany prírody. Pôjdeme sa pozrieť na zvieratká na farme v Kľačanoch, naučíme sa rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody. Naučíme sa ako separovať, či recyklovať odpad, ale aj to ako správne využiť nepotrebné veci, aby ďalší odpad už nevznikal. Vyberieme sa do prírody, zhodnotíme stav nášho okolia, vyčistíme prostredie okolo nás a vysvetlíme si ako môže každý z nás prispieť k ochrane našej planéty.
Vyskúšame si naklíčiť semienka. či pripraviť zdravú desiatu. Vyberieme sa na výlet do Žabokriek, kde si prejdeme chodník zdravia, ukážeme si ako sa obec obec Žabokreky zaoberá recykláciou odpadu a podebatujeme o ekologickej otázke s pani starostkou. čaká nás výlet vlakom k magickému jazierku pri Kláštore pod Znievom, kde si spravíme super piknik.


D - DIVADLO FILM HERECTVO 
24.7 - 28.7.2021


Tábor plný divadla, dramaturgie a umenia s úžasným Martinom, ktorý sa venuje štúdiu na VŠMu a vo voľnom čase režíruje Žabokrecké ochotnícke divadlo.
Vyberieme sa do sveta rozprávok, spoznáme divadlo i jeho zákulisie, objavíme rôzne druhy divadla, ale i filmu, či nakukneme do zákulisia tvorby videí a reklám. 
Nacvičíme jednoduché divadelné i pohybové etudy. Každý rok si nacvičíme aj záverečný program pre rodičov? Samy sme zvedaví, čo to bude tento rok.
K tomu sa vyberieme na piknik a výlet do prírody, i do Kultúrneho domu, kde na vlastnej koži vyskúšame dosky, ktoré znamenajú svet, alebo aj to, ako to vyzerá v zákulisí divadla.
Na každom tábore samozrejme trávime čas i vonku, hráme, súťažíme, trénujeme, a nechýbajú ani zábavné rozprávkové hry či kvízy.


E - KREATIVITA A TVORENIE
30.8 - 4.8.2023

K najprirodzenejším vlastnostiam dieťaťa patrí tvorivosť, spontánnosť, zvedavosť a záujem o všetko nové v živote. Usmerňovaná detská aktivita podporuje zodpovednosť detí, ich myslenie, nápady, kritické myslenie. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú svoj prirodzený talent. Umožníme deťom, aby získali skúsenosť a osvojili si zručnosti pre tvorivú aktivitu. Dáme im priestor na ich tvorivé nápady. Tvoriť sa dá rôzne a my si všakovaké tvorivé aktivity vyskúšame počas nášho kreatívneho tábora, budeme recyklovať a tvoriť z nepotrebných materiálov. Vyrobíme si náramky priateľstva, ktorými sa detičky navzájom môžu obdarovať. Popri tvorivých aktivitách nezabudneme aj na pohyb a vyšantíme sa na ihrisku, či vyberieme i na výlet s piknikom a zábavou, navštívime kolibu Panoráma a úžasný rozprávkový les


AUGUST - denné tábory pre deti

F - ZVIERATÁ A ŽIVOT S NIMI

7.8-11.8.2023

Ktoré dieťa nefascinujú zvieratá? tento turnus bude o nich.Pozrieme sa aké druhy poznáme, aké zaujímavosti o zvieratách ešte nevieme, čo všetko zvieratá dokážu, posvietime si aj na zvieracích rekordmanov. Zistíme aké zvieratá žijú v našom kraji a vydáme sa za nimi na farmu, vyskúšame si aj starostlivosť o ne, či kŕmenie farmárskych zvieratiek. 
Vyberieme sa i do lesa zistiť aké lesné zvery žijú našom okolí a ktorých obyvateľov lesa by sme radšej stretnúť nechceli., takže v tomto týždni budeme veľa veľa času v prírode.  
pozrieme sa na druzstvo v Drazkovciach, ako sa darí kravičkám a teliatkam..
Opäť nezabudneme na pohyb a šport, vždy sa do sýtosti rozhýbeme zacvičíme, zatancujeme si pre zdravie.
Počas turnusu nás čakajú zábavné kvízy, aj veselé zvieratkové súťaže, a v neposlednom rade si vyrobíme aj niečo pre seba so zvieracou tematikou. Vyberieme sa na kolibu Panoráma do rozprávkového lesa, kde je minifarma a zoznámime sa s domácimi zvieratkami


G - KRÍŽOM KRÁŽOM 

14.8-18.8.2023

Tábor o spoznávaní mesta a okolia, v ktorom žijeme. 
Vedeli ste, že máme v Mt botanickú záhradu? Koľko múzeí nájdeš v našom meste? Čo všetko sa v Martine dialo v minulosti, alebo trochu z histórie aké slávne osobnosti pochádzajú z Martina ?
Tento tábor je jednoducho o tom,objaviť miesta, ktoré ešte možno v okolí Martina nepoznáme o tom čo sme možno o Martine nevedeli, čakájú nás výlety do prírody, do skanzenu, k potoku, k studničkám i do neďalekej Gaderskej doliny, tu deti zažijú veľa dobrodružstiev a skvelých výletov. Ani na tomto tábore nebudú chýbať hry a pohybové aktivity, so zábavou vyrazíme aj za poznaním a vedomosťami. 

H - MISH MASH

21.8-25.8.2023

Všetko čo nás baví v jednom turnuse. Zábavy, hry, šport, kvízy a edukácia, a možno sa už pomaly začneme pripravovať do školy. Predškolákov zoznámime s písmenkami a zabavíme predškoláckymi aktivitami, so školákmi si urobíme zábavné edukačné kvízy, ktoré ich naladia na školský čas. Nuda? Nie! Bude to naozaj zábava ako sa patrí... Výlety, nohy v potoku, hry v lese, či dobrodužná cesta vlakom. To všetko nás čaká !