Ako to prebieha?

PRE KOHO? 
deti od 5-13 rokov

KDE?
Denný tábor sa koná v Martine na Ľadovni v priestoroch Martico new Age 
KEDY? 
od pondelka do piatku od 7:30 do 17:00 (po predošlom dohovore je možné deti doviezť i na 7:00)
CENA? 95 € (pre viac info o cenách a zľavách kliknite TU
V cene tábora je program - 5 dní( vrátane vstupného, cestovného, úhrada výletov atd), celodenná strava, pitný režim, potrebné pomôcky, animátorský program.
KAPACITA?
tento rok bude kapacita obmedzená na max 25 detí na sále rozhodli sme isť cestou kvality, nie kvantity. Po prekročení kapacity rozdelíme deti na 2 skupinky, menšie detičky budú mať svoju skupinku s prispôsobeným programom
PROGRAM

 Začína každý deň od 8:00 a trvá do 16:00
Denné aktivity sú prispôsobené téme turnusu. Každý deň trávime čas i vonku, aby deti boli v prírode a na čerstvom vzduchu. V areáli Martico new age je priamo pred budovou detské ihrisko pod stromami v tieni, aj altánok na aktivity, kde môžeme pohodlne kresliť, tvoriť, či jesť. Skvelá lokalita umožňuje bezpečné výlety do okolia, do blízkeho Skanzenu, Medokýš, ale i autobusom
Deťom zabezpečujeme stravu, desiatu, obed, olovrant, staráme si o i pitný režim.
Orientačný denný program si môžete stiahnuť :

z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu venujte prosím pozornosť aj hygienickým opatreniam

ANIMÁTORI

MARTIN ZACHAR
( absolvent konzervatória, študent VŠMU, režisér ochotnického divadla v Žabokrekoch, herec )
NINA BEŤÁKOVÁ
študentka medicíny
Barborka Šimová
študentka medicíny

Prihlasovanie je online  
prihlásiť sa na tábor

Témy turnusov


JÚL - denné tábory pre deti

B - ŠPORTOVÝ TÁBOR 
12.7-16.7.2021


V zdravom tele zdravý duch.
Športové, pohybové a súťažné aktivity pre všetkých. Deti si počas týždňa prejdú športovými aktivitami rôzneho druhu. Či už klasickými loptovými hrami, ale aj netradičnými, ako sú rôzne raketové športy alebo frisbee.
Pomocou koordinačných cvičení si spoločne zlepšia motoriku a celkovú stabilitu tela, budú sa učiť, ako mať zdravý chrbátik a pevné bruško.
Po výdatnom obede si vždy oddýchneme a naučíme sa relaxačné cvičenia. Aby sme sa vyhli boliestkam známym ako svalovica, ukážeme si správny strečing, teda - ako sA dobre ponaťahovať tak, aby nás nič nebolelo.
Jeden deň sa vyšatíme v bazéne v Jasenskej doline, samozrejme ak nám počasie dovolí. Naučíme sa niečo o zdravom jedle, spoločne pripravíme zdravú desiatu. Každý dobrý športovec samozrejme na záver vždy získa medailu a diplom


C - ENVIRO TÁBOR - CHRÁŇME NAŠU PLANÉTU
19.7 - 23.7.2021

Letný eko tábor, ktorým sa budeme snažiť deťom pomocou zábavných aktivít predstaviť základy ekologického správania a ochrany prírody. Pôjdeme sa pozrieť na zvieratká na farme v Kľačanoch, naučíme sa rozlišovať rastlinky, zbierať bylinky a spoznávať tajomstvá prírody. Naučíme sa ako separovať, či recyklovať odpad, ale aj to ako správne využiť nepotrebné veci, aby ďalší odpad už nevznikal. Vyberieme sa do prírody, zhodnotíme stav nášho okolia, vyčistíme prostredie okolo nás a vysvetlíme si ako môže každý z nás prispieť k ochrane našej planéty.
Vyskúšame si naklíčiť semienka. či pripraviť zdravú desiatu. Vyberieme sa na výlet do Žabokriek, kde si prejdeme chodník zdravia, ukážeme si ako sa obec obec Žabokreky zaoberá recykláciou odpadu a podebatujeme o ekologickej otázke s pani starostkou.


D - DIVADLO FILM HERECTVO 
26.7 - 30.7.2021


Tábor plný divadla, dramaturgie a umenia s úžasným Martinom, ktorý sa venuje štúdiu na VŠMu a vo voľnom čase režíruje Žabokrecké ochotnícke divadlo.
Vyberieme sa do sveta rozprávok, spoznáme divadlo i jeho zákulisie, objavíme rôzne druhy divadla, ale i filmu, či nakukneme do zákulisia tvorby videí a reklám. 
Nacvičíme jednoduché divadelné i pohybové etudy. Každý rok si nacvičíme aj záverečný program pre rodičov? Samy sme zvedaví, čo to bude tento rok.
K tomu sa vyberieme na piknik a výlet do prírody, i do Kultúrneho domu, kde na vlastnej koži vyskúšame dosky, ktoré znamenajú svet, alebo aj to, ako to vyzerá v zákulisí divadla.
Na každom tábore samozrejme trávime čas i vonku, hráme, súťažíme, trénujeme, a nechýbajú ani zábavné rozprávkové hry či kvízy.


E - KREATIVITA A TVORENIE
2.8 - 6.8.2021

K najprirodzenejším vlastnostiam dieťaťa patrí tvorivosť, spontánnosť, zvedavosť a záujem o všetko nové v živote. Usmerňovaná detská aktivita podporuje zodpovednosť detí, ich myslenie, nápady, kritické myslenie. Hravou a zároveň náučnou formou si deti osvoja rôzne výtvarné a umelecké techniky, pričom rozvinú svoj prirodzený talent. Umožníme deťom, aby získali skúsenosť a osvojili si zručnosti pre tvorivú aktivitu. Dáme im prostor na ich tvorivé nápady. Tvoriť sa dá rôzne a my si všakovaké tvorivé aktivity vyskúšame počas nášho kreatívneho tábora, budeme recyklovať a tvoriť z nepotrebných materiálov. Vyrobíme si náramky priateľstva, ktorými sa detičky navzájom môžu obdarovať. Popri tvorivých aktivitách nezabudneme aj na pohyb a vyšantíme sa na ihrisku, či vyberieme i na výlet s piknikom a zábavou, navštívime Jasenskú dolinu a rozprávkový chodník, zahráme sa na ihrisku v penzióne Babia hora.


AUGUST - denné tábory pre deti

F - ZVIERATÁ A ŽIVOT S NIMI

9.8-13.8.2020

Ktoré dieťa nefascinujú zvieratá? tento turnus bude o nich.Pozrieme sa aké druhy poznáme, aké zaujímavosti o zvieratách ešte nevieme, čo všetko zvieratá dokážu, posvietime si aj na zvieracích rekordmanov. Zistíme aké zvieratá žijú v našom kraji a vydáme sa za nimi na farmu, vyskúšame si aj starostlivosť o ne, či kŕmenie farmárskych zvieratiek. 
Vyberieme sa i do lesa zistiť aké lesné zvery žijú našom okolí a ktorých obyvateľov lesa by sme radšej stretnúť nechceli., takže v tomto týždni budeme veľa veľa času v prírode. Na farme kone Kmeť sa pozrieme ako sa darí koníkom a ako sa o nich treba starať, povozíme sa na koči s Adamom a pozrieme sa ako vyzerá život farmára.
Opäť nezabudneme na pohyb a šport, vždy sa do sýtosti rozhýbeme zacvičíme si pre zdravie.
Počas turnusu nás čakajú zábavné kvízy, aj veselé zvieratkové súťaže, a v neposlednom rade si vyrobíme aj niečo pre seba so zvieracou tematikou.


G - KRÍŽOM KRÁŽOM 

16.8-20.8.2021

Tábor o spoznávaní mesta a okolia, v ktorom žijeme. 
Vedeli ste, že máme v Mt botanickú záhradu? Koľko múzeí nájdeš v našom meste? Čo všetko sa v Martine dialo v minulosti, alebo trochu z histórie aké slávne osobnosti pochádzajú z Martina ?
Tento tábor je jednoducho o tom,objaviť miesta, ktoré ešte možno v okolí Martina nepoznáme o tom čo sme možno o Martine nevedeli, čakájú nás výlety do prírody, do skanzenu, k potoku, k studničkám i do neďalekej Gaderskej doliny, tu deti zažijú veľa dobrodružstiev a skvelých výletov. Ani na tomto tábore nebudú chýbať hry a pohybové aktivity, so zábavou vyrazíme aj za poznaním a vedomosťami.